Зарубіжні бібліотеки сьогодні. Новини від Британської бібліотеки!
Цікаві новини закордонної преси бібліотечної тематики.
Хочу познайомити вас, друзі, з публікацією видання ianvisits.co.uk, яке висвітлює події в Лондоні.
Британська бібліотека випустила величезний архів майже 18 тисяч карт і оглядів, які були оцифровані і доступні безкоштовно - без будь - яких обмежень авторського права.
Довідково:
Британська бібліотека (англ. British Library) — національна бібліотека Великої Британії. Закон про її створення шляхом об'єднання бібліотеки Британського музею і ряду менш значущих колекцій було прийнято парламентом у 1972 році; нова будівля бібліотеки в Лондоні відкрилася 1 липня 1973 року. Одна з найбільших бібліотек світу (кількість одиниць зберігання перевищує 150 млн).
Купольна читальна зала. Фото з Вікіпедії. |
Отже, колекція карт з топографічної колекції короля Георга III, що зберігається в Британській бібліотеці, відображає чотири століття візуальних вражень від місць по всьому світу, від карт і атласів до архітектурних малюнків, карикатур і акварелей.
В цілому колекція містить 40 000 карт і видів, і Британська бібліотека планує зробити всю колекцію доступною після того, як інша частина буде оцифрована.
Безкоштовне розміщення карт в Інтернеті є частиною семирічного проєкту з каталогізації, збереженню і оцифруванню колекції, подарованої нації в 1823 році королем Георгом IV. Колекція організована географічно: близько 40% присвячено Британським островам, одна третина - Європі Гранд-туру і 10% - британським регіонам впливу, таким як Північна Америка, Вест-Індія і Індія.
Зображення доступні для перегляду в Інтернеті через цифрову колекцію Flickr Commons Британської бібліотеки, а також понад 1 мільйон зображень без авторських прав з колекції друкованих книг Бібліотеки.
Карти також доступні в Georeferencer Британської бібліотеки, інтерактивному додатку, який дозволяє добровольцям перетворювати карти в дані, додаючи розташування в оцифровані колекції Британської бібліотеки, ініціюючи нові форми відкриттів і досліджень.
Колекція знаходиться тут на Flickr (приклад пошуку в Лондоні), і її можна знайти в архіві бібліотеки тут.
- Середньоазійська колекція Штайна;
- «Діамантова сутра», друга найдавніша друкована книга у світі;
- Ліндісфарнське євангеліє;
- Два примірники «Біблії Гутенберга»;
- Дві копії 1215 року «Маґни карти» (Magna carta);
- Єдиний у світі рукопис епосу Беовульф;
- 347 сторінок Синайського кодексу;
- Планісфера Контаріні, перша друкована карта Нового світу;
- Рукописні партитури Баха, Моцарта, Малера, Бріттена;
- Рукописи Леонардо да Вінчі
- Рукопис Pastime with Good Company
- Книга знань про всі королівства
- «Генеалогія королів Португалії» (1530—1534)
Коментарі
Дописати коментар