Українська кінопанорама. До Дня українського кіно

 Професійне свято працівників кінематографії - День українського кіно - встановлений Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня.


Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні Федецький влаштував перший український кіносеанс у Харківському оперному театрі.

З дореволюційним кіно в Україні пов’язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі.

У 1922 році було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, якому вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а в 1928 році ввести в дію Київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. О. Довженка). У 1930 р. в Україні з’являється перший звуковий фільм - документальна стрічка Д. Вертова «Симфонія Донбасу».

Українські художники впродовж минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. У пам’яті назавжди залишаться імена Олександра Довженка і Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Миколайчука і багатьох їх талановитих творчих послідовників. Протягом останніх років в український кінематограф прийшло нове покоління кіномитців.

У 2003 році був прийнятий Закон України «Про загальнодержавну програму розвитку кіноіндустрії», завданням якого є створення належних умов для розвитку кінематографії України, відновлення ролі і впливу національного кінематографу у культурній, соціальній і духовній сферах життя українського народу, відновлення кінематографії як конкурентоспроможної галузі, вдосконалення механізмів позабюджетного фінансування та залучення в кінематографію України інвестицій.

В 2021 році День українського кіно припадає на 11 вересня (за матеріалами календаря "Ділова мова"

Докладно з історією українського кінематографа можна ознайомитися з видань бібліотеки з фонду відділу літератури з мистецтва Сумської МЦБ, а саме:

- Сергій Тримбач Кіно народжене Україною: ілюстрована історія. Альбом антології українського кіно.- К.: Техніка, 2016.- 384 с.: іл. - Нонна Капельгородська Кіномистецтво України в біографіях: кінодовідник/ Н. Капельгородська, Є. Глущенко, О. Синько.- Київ: АВДІ, 2004.- 710 с. - Сергій Безклубенко Українське кіно: начерк історії.- Київ: Альтерпрес, 2004.- 192 с.: іл.


Пропонуємо вам також відеонарис
"Українська кінопанорама", підготовлений спеціально до цієї дати!
Приємного перегляду!


            

Коментарі

Популярні повідомлення

Сервіси для створення хмаринок тегів. Візуалізація

Бібліотека чи інтернет? Бліц-опитування

Що таке флешбук?